در ديدار رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وزير محيط زيست ترکيه عنوان گرديد:
توسعه همکاريهاي ايران و ترکيه در زمينه کاداستر

به گزارش روابط عمومي، دکتر تويسرکاني معاون قوه قضائيه و رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در راس هياتي جهت شرکت در اجلاس بين المللي کاداستر در استانبول ترکيه به سر مي برد، با ادريس گوللوجه وزير محيط زيست و شهرسازي ترکيه ديدار و درباره زمينه هاي توسعه مناسبات گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در اين ديدار که سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در استانبول هم حضور داشت، تويسرکاني با تشريح نظام اداري و مديريتي و جايگاه سازمان ثبت اسناد و املاک در جمهوري اسلامي ايران، آن را يک سازمان ملي خواند که با پيشينه 102 ساله، داراي تجارب ارزنده اي است و قريب به 20 سال نيز در زمينه کاداستر پيشرفت هاي قابل توجهي کسب کرده است .

وي با اشاره به دستاورده هاي ارزنده ترکيه در بخش کاداستر و بويژه در حوزه مديريت زمين، ابراز اميدواري کرد که سازمانهاي ذيربط دو کشور بتوانند در حوزه هاي مشابه همکاري کنند.

معاون قوه قضائيه ايران همچنين با اشاره به سفر اخير رجب طيب اردوغان رييس جمهوري ترکيه به تهران، آن را موفقيت آميز و بيانگر حسن مناسبات دو کشور خواند و افزود: چندين پروتکل همکاري بين دو کشور امضاء شد که پروتکل همکاري بين مرکز مالکيت معنوي سازمان ثبت اسناد و املاک جمهوري اسلامي ايران و موسسه ثبت اختراع ترکيه، زمينه هاي توسعه همکاريهاي نزديک تر اين سازمانها را فراهم کرده است.

ادريس گوللوجه وزير محيط زيست و شهرسازي ترکيه نيز در اين ديدار با اشاره به مثمر ثمر بودن سفرهاي دو سال اخير خود به جمهوري اسلامي و ديدار با مقامات ارشد ايران، ابراز اميدواري کرد، با اراده جدي مديران سازمانهاي دو کشور ، زمينه هاي توسعه سطح فعلي مناسبات بويژه در خصوص موضوعات فني و تخصصي نقشه برداري، کاهش خسارات ناشي از زلزله و تبادل اطلاعات و فناوري روز ميان ايران و ترکيه تحقق يابد.

معاون قوه قضائيه ايران همچنين از وزير محيط زيست و شهرسازي ترکيه براي سفر به تهران و انجام برخي مذاکرات دعوت کرد.

اجلاس بين المللي کاداستر، در 31 فروردين ماه سال جاري در مرکز برگزاري همايش ها و نمايشگاههاي خليج استانبول آغاز و نمايندگاني از 85 کشور در سطوح مختلف و نيز سه هزار کارشناس به منظور اخذ ديدگاه مشترک درباره کاداستر جهاني به مدت چهار روز در مورد موضوعات فني و تخصصي بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

    تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان ثبت املاک کشور مي باشد.